Co kupić i przywieźć z Bułgarii?
Co kupić i przywieźć z Bułgarii?

Asortyment pamiątek z Bułgarii jest bogaty, tak jak bogata jest kultura, tradycja i folklor  tego kraju. Każdy może znaleźć dla siebie i swoich bliskich pamiątki, które będą przypominały o pobycie w ojczyźnie Orfeusza i grobowców Traków.

czytaj całość »
Rozstępy u nastolatków - przyczyny i zapobieganie
Rozstępy u nastolatków

Rozstępy najczęściej dają się we znaki kobietom w ciąży, ale nie są od nich wolni również mężczyźni i młodzież w okresie dojrzewania. Najważniejsze, żeby działać szybko, kiedy rozstępy są jeszcze czerwone. Regularne stosowanie naturalnych olejków to dobry i bezpieczny sposób żeby uporać się z problemem.  

czytaj całość »
Bułgarski hydrolat różany
Hydrolat różany – różane marzenie

Naturalna woda różana jest idealna do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Jej wyjątkowość polega na tym, że nadaje się do każdego rodzaju cery, w tym problematycznej i bardzo wrażliwej. Ma szerokie zastosowanie do oczyszczania twarzy, nadaje skórze świeżość i sprężystość, likwiduje suchość, łuszczenie, uczucie ściągnięcia skóry, podrażnienia.

czytaj całość »
Co to jest certyfikat USDA ORGANIC ?
Co to jest certyfikat USDA organic?

USDA Organic to certyfikat przyznawany przez  przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (United States Department of Agriculture – USDA). Określa standardy dla żywności, leków i kosmetyków.

czytaj całość »
Dania charakterystyczne dla bułgarskiej kuchni
Szopska sałatka, tarator, gjuwecz, ... 13 bułgarskich dań z tradycją

Sztuka kulinarna Bałkanów ma wiele wspólnych elementów, dlatego rzadko mówi się o odrębności kuchni bułgarskiej. Szkoda, bo bazując na surowych i gotowanych warzywach, oliwie i naturalnych przyprawach, takich jak czosnek, cebula, bogactwo ziół, hołduje najlepszym zasadom żywienia. Przy tym jest prosta, smaczna i oferuje wielką różnorodność potraw.

czytaj całość »
BUŁGARSKIE ŚWIĘTO RÓŻ

 Bułgarskie Święto Róż

 

TAM,  GDZIE JEST DOLINA RÓŻ,

PANUJE KRÓLOWA KWIATÓW

Bułgarski olejek różany jest dobrze znany na świecie. Jego produkcja nie byłaby możliwa bez obfitych zbiorów róży damasceńskiej w słynnej Dolinie Róż na przełomie maja i czerwca.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl