Masło shea - naturalna pielęgnacja ust
masło shea na usta

Tradycyjne balsamy do ust zawierają przede wszystkim składniki syntetyczne, takie jak produkty petrochemiczne, np. olej parafinowy, wazelinę, syntetyczne zapachy, barwniki i konserwanty. Olej parafinowy, chociaż nie uczula i sprawdza się, jako okluzja, to znaczy substancja zatrzymująca wilgoć, nie dostarcza skórze żadnych innych korzyści, ponieważ działa wyłącznie powierzchniowo.

Składniki pomadek, dostają się do organizmu, nie tylko przez skórę, ale także są przez nas zjadane. Organiczne balsamy do ust są tak samo skuteczne w nawilżaniu i ochronie ust jak konwencjonalne balsamy, ale nie zawierają chemikaliów. Mają w składzie  naturalne oleje i masła roślinne, wosk pszczeli, olejki eteryczne, dzięki temu nie tylko zapewniają chwilową ochronę ust, ale je odżywiają i pielęgnują.

Nasze wargi mają najcieńszą skórę na ciele, pozbawioną gruczołów łojowych, dlatego wymagają szczególnej troski. Są różowe, ponieważ naczynia krwionośne znajdują się tuż pod powierzchnią naskórka. Dlatego, przy podrażnieniach, tak łatwo dochodzi do krwawienia.

Masło shea na suche i spierzchnięte usta

Masło shea pozyskiwane jest z owoców drzewa shea - Masłosza Parka rosnącego w Afryce. W ostatnich latach stało się jednym z najbardziej cenionych kosmetycznych maseł roślinnych. Jest podstawowym składnikiem naturalnych kremów, balsamów do ciała, odżywek do włosów i balsamów do ust. Z powodzeniem można je również stosować samodzielnie, nakładając na usta. Zdecydowanie najcenniejsze jest masło shea tłoczone na zimno i nierafinowane i na to warto zwracać uwagę podczas dokonywania zakupu.

Masło shea ma stałą, dość zbitą konsystencję, dlatego jest bardzo wygodne w bezpośredniej aplikacji na skórę. Topi się pod wpływem temperatury ciała. Jest wartościowym źródłem kwasów tłuszczowych witamin A, E, F oraz polifenoli i fitosteroli.

Witamina A ma właściwości odżywcze. Dzięki niej proces regeneracji naskórka zachodzi znacznie szybciej i sprawniej. Ponadto opóźnia zmiany zachodzące w procesie starzenia się skóry.

Witamina E, nazywana jest witaminą młodości, ponieważ działa antyoksydacyjnie. Ma zdolność do neutralizowania wolnych rodników, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach i łatwo wnika w głąb skóry. Poprawia jej strukturę, przywracając jej miękkość, gładkość i elastyczność. Ponadto łagodzi podrażnienia i zmniejsza wrażliwość skóry na wpływ promieniowania UV.

Witamina F, mieszanina niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), jest uszczelniaczem wilgoci. Regeneruje skórę i chroni ją przed szkodliwym działaniem mrozu czy wiatru.

Maso shea działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodząc ból ust wywołany przez podrażnienia.

Zawiera do 90% tłuszczów, takich jak kwas oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy. Niezbędne kwasy tłuszczowe są potrzebne do produkcji kolagenu, który jest budulcem struktury naszej skóry. 

Inne zastosowania masła shea

Shea to uniwersalny balsam do ciała

Masło shea doskonale nawilża wszystkie partie ciała. Jeśli szukasz naturalnego balsamu dla całej rodziny, masło shea odżywi przesuszoną skórę dłoni, łokci, kolan i stóp.

Ten naturalny olej o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych łagodzi podrażnienia naskórka. Dezynfekuje zadrapania i wspomaga gojenie się skóry, dzięki zawartym w jego składzie estrom żywicznym i witaminie E. Może być stosowane nawet na miejsca po ukąszeniach owadów.

Oprócz nawilżania i ochrony skóry, masło shea zapewnia elastyczność i sprężystość, które z biegiem lat traci naskórek. Dzięki zawartym w tym naturalnym maśle witaminom i kwasom tłuszczowym można spłycić zmarszczki i pobudzić odnowę komórkową.

Jaki rodzaj włosów można pielęgnować masłem shea?

Masło shea sprawdzi się doskonale przy włosach przesuszonych częstym farbowaniem, czy stylizacją. Zadba o włosy matowe, zniszczone i łamliwe. Wygładzi włókno włosa, zamknie łuski włosowe, dzięki temu włosy nie będą puszyły się pod wpływem wilgoci.

Masaż ciała z użyciem masła shea

Jeśli uprawiasz sport, masło shea działając przeciwzapalnie i przeciwbólowo, może ulżyć bolącym mięśniom po przetrenowaniu. Nadwyrężenia, zwichnięcia, skręcenia i bóle, to dolegliwości związane z wysiłkiem fizycznym, które można złagodzić robiąc masaż z użyciem masłem shea.

Shea na rozstępy

W czasie ciąży skóra musi sobie poradzić ze zmianami hormonalnymi i przyrostem masy ciała. Wskazane jest profilaktyczne stosowanie masła shea, zanim jeszcze pojawią się rozstępy. Masło nakładane na wilgotną skórę uelastyczni ją i ujędrni. Obszary najbardziej narażone na powstanie rozstępów to brzuch, biodra, uda i piersi. Używając masła, dodatkowo masujemy wybrane partie ciała, poprawiając w nich przepływ krwi i limfy.  

Zastosowanie masła shea w pielęgnacji dziecka

Organiczne, czyste masło shea może być stosowane nawet na delikatną skórę niemowląt. Nie wywołuje podrażnień i alergii. Po kąpieli możesz delikatnie masować, rozgrzanym w dłoniach masłem shea, przesuszone partie skóry maluszka. Przy odparzeniach pieluszkowych pełni funkcję bariery ochronnej miedzy skóra dziecka a pieluszką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl