Slowe Beaty - czym jest powolna droga do piękna
Slowe Beaty - czym jest powolna droga do piękna?

Powolna droga do piękna to piękno naturalne, jakość, a nie ilość.

Slowe Beaty to koncepcja holistyczna, która uwzględnia wszystkie obszary naszego życia. Nie chodzi tylko o pielęgnację skóry, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie. Spokojny sen, relaks, zdrowa dieta, rozwijanie swoich zainteresowań, to tylko część tego, czym jest nowy trend Slow Beauty. W swojej istocie jest to wybór stylu życia.

Powolna droga do piękna polega na używaniu mniejszej ilości lepszych produktów, żeby zmniejszyć niepotrzebną konsumpcję i marnotrawstwo. To podejmowanie świadomych decyzji przy robieniu zakupów. Ważne jest, co kupujesz, ile, skąd, jak używasz swoich produktów i co się z nimi później dzieje.

Staraj się kupować tylko to, czego potrzebujesz i to, czego naprawdę będziesz używać. Powolne piękno zachęca nas do zastanowienia się, co jest dla nas dobre i podejmowania świadomych decyzji. Szczególnie doceniamy to, co kupiliśmy, jeśli nie działamy pod wpływem chwili.

SLOW to skrót od angielskich pojęć:

S – sustainable (zrównoważony)

L – local  (lokalny)

O – organic (organiczny)

W – whole (nieprzetworzony)

Minimalizacja w pielęgnacji zapewnia poszanowanie naturalnego piękna i funkcji Twojej skóry oraz zapobiega nadmiernemu obciążeniu cery dziesiątkami syntetycznych składników.

W ostatnich latach modny był trend wieloetapowej pielęgnacji skóry. Ustalono, na podstawie badań, ze statystyczna kobieta używa codziennie 12 różnych produktów, a statystyczny mężczyzna 6. W tych produktach jest przynajmniej około 150 różnych składników, które w znacznej mierze, przez krwiobieg dostają się do naszego organizmu. Przemysł kosmetyczny, jako całość wykorzystuje około 12 000 unikalnych składników chemicznych.

Nasza skóra ma naturalny mikrobiom przyjaznych bakterii, które mogą zostać zniszczone przez niewłaściwą pielęgnację i używanie drażniących składników.

Skóra pełni funkcję detoksykacji, polegającą na dotlenieniu komórek oraz wiązaniu szkodliwych substancji. Naturalne kosmetyki zawierają składniki aktywne biologicznie, które chronią skórę przed zanieczyszczeniami środowiska, wspierają ją w procesach samooczyszczania i regeneracji. Dobre naturalne kosmetyki poprawią barierę hydrolipidową naskórka.

Zanim następnym razem kupisz kosmetyk, zadaj sobie pytanie, dlaczego go kupujesz. Czy będzie dobrze służył Twojej skórze i czy jego aplikacja będzie prawdziwą przyjemnością.

Slow Beauty to podejście z ekologicznej i odpowiedzialnej perspektywy, poszukiwanie składników, które są etyczne i zrównoważone. Ekstrakty roślinne i olejki to składniki, na które warto zwrócić uwagę w naturalnej pielęgnacji skóry.

Powolna droga do piękna, to bezpieczne piękno dla nas i dla przyrody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl